Přihlášení k administraci
Banner encyklopedie

Questy


Questy jsou jednou z možností, jak získat zkušenosti. Musíte vždy najít postavu, která vám zadá nějaký úkol. Až ho splníte, získáte zkušenosti a někdy i třeba finanční nebo věcnou odměnu.


Alchymista Terlak

Za pomoc s popisem děkuji Enzovi.
PopisÚkol vám zadá Haradir, ale nejdřív mu musíte pomoct. Jde o tohle: sběratel lebek Gargamel zabil alchymistu Terlaka a uvěznil jeho duši. Když Terlaka vysvobodíte, odmění se vám. Tento quest je možné plnit až od 35. levelu.
PoziceGargamela najdete v Etherii.
Potřebné věciČervený a modrý krystal bran; při každém dalším opakování potřebujete další dva krystaly (ale max. pět)
Získané věciPodle povolání: mág dostane klobouk mága, válečník sekeru válečníka, zloděj zlodějovu dýku, řemeslník adamantiový krumpáč, hraničář rukavice přesnosti, kněz štít ochránce, mystik plášť mysli, nekromant róbu temného, šaman životodárné kalhoty; tyto předměty je možné používat až od dosažení 35. levelu.
Získané zkušenosti?

Bolavá záda

Za pomoc s popisem děkuji Trombelovi.
PopisKováře Navina z dlouhé práce už bolí záda, a tak vám dá za úkol přinést léčivou mast. Tu vám namíchá Rowland z níže uvedených surovin.
PoziceNavin bydlí v malém domku u ústí Červené řeky (Carnen).
Rowlanda (ve skutečnosti se jmenuje jinak a je to healer) můžete zahlédnout na úpatí Šedých hor, kousek stranou od zátočiny cesty vedoucí na sever z Ereboru.
Léčivé bylinky rostou na několika místech v okolí Osamělé hory.
Kozí sádlo získáte z tlusté kozy, která se pase kus jižně od Hory poblíž soutoku Červené a Bystré řeky (Celduiny). Ale pozor, poblíž ní se pohybuje oko - takové to železné.
Potřebné věci10 léčivých bylinek a kozí sádlo
Získané věci1 000 zlatých
Získané zkušenosti100

Čarodějka

Za pomoc s popisem děkuji Haladdinovi.
PopisV první fázi musíte najít barda. Ten vám zazpívá baladu o mladé dívce z Dolinoru, která se zajímala o magii. Při jednom z pokusů nedopatřením přišla o život její sestra. Když dívka viděla, jak se na ni lidé dívají přes prsty, ač se jim vždy snažila pomáhat, sebrala se a odešla do Temného hvozdu. Od té doby byla spatřena jen několikrát na pár okamžiků na kraji lesa, ale vždy v něm zmizela a dnes o ní není nic známo... Pokud se vám čarodějku podaří najít, dá vám postupně tři úkoly - zima se blíží a ona je už stará a mimo to jí už docházejí přísady do lektvarů, takže by potřebovala, abyste jí přinesli věci uvedené níže. Až to zvládnete, pošle vás stařena pro nový hmoždíř, protože se jí ten starý rozbil. Jděte tedy za kovářem. Slíbí vám hmoždíř, ale nemá potřebnou rudu - ta, ze které se hmoždíř vyrábí, je jen v jediné štole v Šedých horách. Dá vám tedy speciální krumpáč a můžete začít hledat... až získáte potřebný materiál, doneste ho kováři a hmoždíř pak čarodějce. Ta vám dá poté poslední úkol: přinést srdce Nemrtvého čaroděje. Jeho splněním končí celý quest.
PoziceJeden bard je v Minas Tirith, druhý v Barad-dûr; Čarodějka bydlí skoro na kraji Temného hvozdu; kováře i rudu naleznete poblíž Osamělé hory; Nemrtvého čaroděje najdete ve Stezkách Mrtvých (ale pozor, je opravdu silný)
Potřebné věciPrvní úkol: 100 kusů pečeného masa, 100 rybích steaků, 30 pečených kuřat, 50 mrkví a 50 cibulí
Druhý úkol: 500 peří, 100 smrkových polen a 10 kožešin hnědých mědvědů
Třetí úkol: 100 paliček česneku, 100 kořenů mandragor, 50 kořenů žen-šenu, 25 NC a 25 ks mrtvého dřeva
Získané věciPrvní úkol: 1 500 zlatých
Druhý úkol: 2 000 zlatých
Třetí úkol: 4 000 zlatých
Čtvrtý úkol: 6 000 zlatých, 10 protijedů, 10 lektvarů heal a 5 lektvarů great heal
Pátý úkol: 7 500 zlatých a lahvička s podivnou mlhou
Získané zkušenostiPrvní úkol (jídlo): 75
Druhý úkol (suroviny): 100
Třetí úkol (reagenty) 150
Čtvrtý úkol (hmoždíř): 350
Pátý úkol (srdce): 450

Eriolův vnuk

Za pomoc s popisem děkuji Charonovi a Trombelovi.
PopisPOPIS JE VE FÁZI VÝVOJE
Stařec Eriol má nemocného vnuka, který se mu někam zatoulal. Proto mu v první fázi nosíte věci, které Eriolovi pomohou chlapce najít.
Jakmile však vnuka najde, zjistí, že je otrávený. Dalším úkolem tedy bude přinést protijedy.
Až se chlapec uzdraví, pošle vás Eriol pro něco na posílení. Musíte mu sehnat 10 kusů stehen z grizzlyho (sbírání podobné jako u úkolů Zmocněnce) a tři lektvary silného osvěžení.
Šestý úkol: Šaman Qworet
Sedmý úkol: Eriol
Osmý úkol: čarodej Unas po vás bude chtít části 20 ledových, 20 kamenných, 20 zemních a 20 sněžných elementálů; pak vás pošle se svitkem zpět za Eriolem
Devátý úkol: Eriol vás pošle za hostinským na Ledovém ostrově
Desátý úkol: hostinský vám prozradí recepturu lektvaru pro Eriolova vnuka
Jedenáctý úkol: Eriol chce donést suroviny na lektvar a ten pak umíchat
PoziceEriola najdete na pravém břehu řeky Anduiny poblíž Osgiliathu.
Šaman Qworet je v lese na sever od města Dol (viz Kouzelná dýka).
Čaroděj Unas je poblíž bažin nad městem Rhûn (viz Kouzelá dýka).
Hospodský je na jednom z ledových ostrovů severně od Šedých přístavů (viz Haradirovo selátko).
Potřebné věciPrvní úkol: 10 pochodní
Druhý úkol: shrinknutý pes
Třetí úkol: 3 ks lesser cure
Čtvrtý úkol: 10 ks greater cure
Pátý úkol: 3 lahvičky greater refresh, 10 stehen medvěda grizzly
Jedenáctý úkol: 2 srdce ptáka krvavce, 3 protijedy a vzácá bylina
Získané věciNa konci questu může postava se skillem 100% Alchemy získat róbu +10% Alchemy, pokud Eriolovi umíchá lektvar.
Róba je odměnou pro toho, kdo úkol splní, takže je navázána na postavu. Nikdo jiný ji neoblékne. V případě ztráty róby vám NPC prodá další za dva miliony zlatých.
Získané zkušenosti1) 50
2) 100
3) 50
4) 125
5) 200
6) 50
7) 2000
8) 300
Dále: ?

Experimentátor Theorius

PopisTheorius vám dá za úkol přinést 10 mozků zlobrů válečníků. Ty se naštěstí narozdíl od úkolů Zmocněnce skoro neničí. Pozor, zlobry válečníky není snadné zabít, rozhodně ne pro začátečníky!
PoziceTheoria najdete v Šedých přístavech či v Haradu.
Potřebné věci 
Získané věciMagický předmět (ve váčku)
Získané zkušenosti700

Expert quest

PopisAbyste se mohli tento úkol splnit, musíte nejdříve dosáhnout alespoň třetho levelu. Kámen vás přenese do místnosti, kde bude zkoušeno vaše logické myšlení ve třech hádankách. Pokud na všechny odpovíte správně, stanete se expertem.
PoziceTeleportační kámen najdete v Gondoru na cestě mezi Minas Tirith a Edorasem, v Mordoru pak mezi Barad-dûr a Bagronkem.
Potřebné věci 
Získané věci 
Získané zkušenostižádné

Haradirovo selátko

Za pomoc s popisem děkuji Soirovi.
PopisHaradir je dobrodruh, který v mládí na svých cestách za dobrodružstvím pomohl jednomu hospodskému. Ten mu za to slíbil pečené sele, které umí připravit jako nikdo jiný - slib však nedodržel. Haradir však na pochoutku stále vzpomíná a tak tě požádá, abys mu ji od hostinského přinesl. Jenže hostinský se tváří, jako že o Haradirovi slyší poprvé. Budete se tedy za Haradirem muset vrátit a požádat ho o radu. Pošle vás za čarodějkou Ráchel. Když jí přinesete požadovaná netopýří křídla, poradí vám, jak hostinskému rozvázat jazyk. Takže hurá za ním. Hostinský se už rozvzpomene, ale bude po vás chtít luk dryády. Když mu jej donesete, dá vám selátko a to pak můžete odnést Haradirovi, čímž celý úkol končí.
PoziceHaradira najdete (s trochou štěstí) v pláních mezi Železnými horami a Ledovou spouští, hostinský přebývá na jednom z ostrovů na západ od Šedých přístavů, Ráchel žije na ostrově Nářků a dryádu najdete v jeskyni na Ledovém ostrově.
Potřebné věci1000 netopýřích křídel
Získané věci 
Získané zkušenosti500 za přinesení luku a 500 za doručení selátka

Jeskyně poznání

Za pomoc s popisem děkuji Enzovi, Mortusovi a Charonovi.
PopisAž najdete Malkora, řekněte mu klíčové slovo "jeskyne". Dozvíte se, že jeho syna uštkl cizokrajný štír a nevypadá to s ním dobře. Už několik dní je na lůžku a jeho stav se pomalu horší. Jediný, kdo by ho snad mohl zachránit, je jakási Dalmara. Malkor vás tedy požádá, abyste za ní pospíšili, můžete-li. Dalmara (řekněte jí "bystra zena") se s vámi nicméně příliš bavit nechce. Je stále zničena tím, jak ji kdysi opustil její milý, Pepe, který odešel do slují Etherie pěstovat zlaté obilí, kreré spolu kdysi vytvořili. A tak vám nepomůže, dokud nedoručíte Pepemu dopis. Společně s dopisem mu přineste i zlaté ingoty, dá vám za ně sazenice obilí. Ty někde zasaďte a po sklizení odevzdejte Dalmaře. Bude po vás chtít ještě padesát stříbrných ingotů, sto ořechových polen, sto pavučin, sto exemplářů krvavého mechu a blínu, tři sta kostí a shrinklou nákladní lamu. To ovšem není všechno. Až jí dáte tohle, pošle vás pro živou vodu. S vodou dejte Dalmaře také dvacet léčivých lektvarů a deset jedů (a mějte u sebe všechna potvrzení, která jste dostali) - konečně dostanete protijed pro Malkorova syna. Malkor vám za pomoc prozradí pozici Jeskyně. V té získáte svoji odměnu.
PoziceMalkor bydlí kousek západně od Tharbadu; Dalmara žije ve stanu na západní straně hory Gundabad (poblíž Skalního dolu); Pepe Dungař zahradničí v Etherii; živá voda pramení v pevnosti Dol Guldur; Jeskyni naleznete v Ledové Spoušti.
Potřebné věci10 zlatých ingotů, 50 stříbrných, shrinklá nákladní lama, 100 chesnut logů, regy (100ks NS, 100ks BM, 100ks BM, 300ks bones), 20 greater healů, 10 poisonů
Získané věci80 000 zlatých a čtyři magické předměty
Získané zkušenosti5 500

Kniha pravdy

PopisPři jednom z nájezdů na Minas Tirith byla vypálena knihovna a jeden z knihovníků, který přežil, vyhoštěn. Proč tomu tak bylo, to se nikde nepíše. Když ho najdete a zeptáte se ho, řekne vám, že přišel o místo neprávem. Dál se s vámi bavit nehodlá. A když se zkusíte pobavit s nynějším knihovníkem Bvutannem, jak to bylo, řekne vám něco docela jiného: že prý vyhoštěný Karen pálil knihy společně s Mordory. Když tohle povíte Karenovi, uslyšíte i jeho verzi vypálení knihovny, ve které je zrádcem Bvutannus: podle Karena prodával Mordoru informace o Minas Tirith a on byl vyhoštěn, protože našel deník, kam Bvutannus o všech těch obchodech vedl zápisy - při pročítání deníku ho najednou někdo praštil do hlavy a pn se probral až útok končil a byl vyhoštěn z města jako zrádce. Je jasné, že jen tak nezjistíte, kdo měl pravdu... vaší jedinou zoufalou šancí je pokusit se najít ty, kteří knihovnu vypálili a od nich zjistit, co se tehdy vlastně seběhlo. Skřetí vůdce Gurmůg vám to řekne jen za úplatek dvaceti tisíc zlatých ("penize"): když se svým oddílem dorazil do knihovny, viděli utíkat nějakého člověka zadním vchodem a jiného našli omráčeného mezi knihami. Nechali ho ale naživu. Vypadá to tedy, že pravdu má vyhoštěný Karen. Když se k němu vrátíte a řeknete mu o tom, co jste slyšeli od Gurmůga, zaraduje se a sdělí vám, že už ví, jak dosáhnout spravedlnosti - budete ale muset zabít Bvutannovu sestru Thoragalu. Jenže kde ji hledat, to Karen neví. A tak vás pošle za mágem Hurtanem. Ten ví, kde Thoragalu hledat, ale prozradí vám to, jen když zabijete obávanou nestvůru Severu: sněžného minotaura. Po splnění této podmínky se místo dozvíte a můžete jít Thoragalu zabít. Ta ohyzdná bytost celou dobu křičí, že je nevinná...
PoziceBývalého městského knihovníka najdete u pramenů řeky, která se vlévá z jihu do jezera Núrnen. Současný se prochází po pelennorských pláních kousek od hradeb Minas Tirith. Hurtan je mezi pavouky poblíž Argonathu. Sněžní minotauři žijí v Ledové spoušti. Thoragalu hledejte ve skalní rozsedlině u pramenů řeky, která se vlévá ze severovýchodu do jezera Núrnen.
Potřebné věci20 000 zlatých
Získané věciPříběh, pravý příběh, orčí příběh, konec příběhu a 50 000 zlatých
Získané zkušenosti2 000

Kouzelná dýka

PopisŠaman Qworet těžce nese ztrátu své kouzelné dýky, a protože není schopen získat ji zpět sám, rád přijme vaši pomoc. O dýku prý přišel na západním konci Ledové spouště; problém je v tom, že kdo se jí dotkne bez ochranného kouzla, zemře. Qworet vás tedy pošle s vysvětlujícím listem za čarodějem Unasem, který je mu podle jeho slov dlužen službu, a tak na vás má seslat ochranné kouzlo. To Unas splní, takže můžete bez obav vyrazit pro dýku. Jenže když ji získáte a donesete Qworetovi, šaman zjistí, že je nepoužitelná - je totiž skrz naskrz promrzlá. A jak ji opravit? Na to by vám měl dát odpověď všehoznalý Unas.
Starý mág to opravdu ví, ale teď už necítí potřebu splácet staré dluhy, takže si rozmrazení budete muset odpracovat. Konkrétně tedy dojít tam, kde jste vzali dýku, a přinést odtamtud kus těla ledového elementála. Až se vám to podaří, Unas vám nejen pomůže s dýkou, ale ještě vás odmění pěti tisíci zlatých. Teď už vám zbývá jen doručit dýku majiteli, za což dostanete dalších deset tisíc.
PoziceQworet žije v lese mezi Šedými horami a Lesní řeknou; Unas prodlévá na okraji močálů na severních březích Celduiny; dýka leží na západním kraji Ledové spouště.
Potřebné věci 
Získané věci15 000 zlatých
Získané zkušenostiZa donesení těla elementála ledu 400, za doručení dýky 800

Kuchař Mrkvička

PopisTento věhlasný kuchař potřebuje nové suroviny - dostanete od něj tedy batoh, kterým po rozklikání můžete sbírat těla ptáčků (ne orlů apod). Budete jich potřebovat 50, ne každé se ale podaří sebrat.
PoziceKuchař Mrkvička postává poblíž Hůrky.
Potřebné věci 
Získané věciLama (shrinknutá)
Získané zkušenosti50

Léčitel Ceren

Za pomoc s popisem děkuji Beatrix.
PopisCerenovi před rokem zemřela žena a on pro ni od té doby stále truchlí. Slyšel však o zázračné moci krve lávového ještěra, která by ji snad dokázala vzkřísit… přinést mu ji bude tedy vaším úkolem.
PoziceLéčitel Ceren je v Tahabaru, lávového ještěra (zostricha) najdete v Etherii.
Potřebné věciprázdná lahev
Získané věcimagický předmět
Získané zkušenosti2 000

Medvěd Zabiják

Za pomoc s popisem děkuji Charonovi.
PopisMastičkář Estariel by nutně potřeboval vzácnou přísadu - jistou bylinu, která ovšem nabývá léčivých účinků pouze v žaludku medvěda Zabijáka. Musíte tedy tohoto medvěda najít a přinést mastičkáři jeho (medvědův) žaludek.
PoziceGondorského mastičkáře Estariela najdete v Edorasu, mordorský mastičkář Gregoiel přebývá ve Rhunu. Medvědů Zabijáků je několik; zatím jsem našel jedince ve Fangornu, Lothlórienu, Temném hvozdě, Helmově žlebě a v lese u jezera Rhûn.
Potřebné věci 
Získané věci1 500 zlatých
Získané zkušenosti150

Mikkéna

Za pomoc s popisem děkuji Ashenu Shugarovi.
PopisMikkéna shání přísadu potřebnou na speciální zakázku. Vaším úkolem bude ji sehnat - jde o kůru mrtvých stromů. Když se vám to podaří, zadá vám Mikkéna ještě jeden drobný úkol. Jeden z jejich zákazníků si nemůže přijet pro svou zásilku. Proto vám dá balíček a pověří vás, abyste ho odvezli hospodskému Edwinovi.
PoziceMikkéna bydlí v hlavním městě Gondoru, nedaleko Bílého stromu. Mrtvé stromy naleznete v Temném hvozdě. Hospodský Edwin pracuje v Hůrce v krčmě U Skákavého poníka.
Potřebné věci 
Získané věci500 zlatých za kůru
500 zlatých za doručení
Získané zkušenostiZískané zkušenosti jsou úměrné levelu. Zhruba získáte:
200 za kůru
100 za doručení

Mistr quest

PopisAbyste se mohli tento úkol splnit, musíte nejdříve dosáhnout alespoň šestého levelu a být expertem. První kámen vás přenese na ostrov za Mistrem, který vám dá Tajemný klíč a úkol zabít hadí královnu a přinést její vejce. Ke královně se dostanete pomocí druhého kamene za použití vašeho klíče. Až ji zabijete, vezměte si její vejce a zaneste je Mistrovi - když to zvládnete, stanete se sami mistrem.
Poznámka: splnění úkolu se počítá pouze prvnímu člověku, který vezme vejce z těla mrtvé královny. Chodit ve více lidech současně tedy příliš nemá význam.
PoziceKámen, který přemisťuje k Mistrovi, se nachází v pláních mezi Železnými horami a Ledovou spouští; druhý z kamenů, pomocí kterého se dostanete za Královnou, je na jižní straně těchto hor kousek od pramenů Lesní řeky.
Potřebné věci 
Získané věciTajemné klíče (je možné získat jich víc) a dvě hadí vejce
Získané zkušenosti500

Parádnice Minny

PopisParádnice Minny vám dá za úkol přinést 12 pírek Poison Phoenixů na její náhrdelník.
PoziceParádnici Minny najdete ve Fornostu.
Potřebné věci 
Získané věci2 500 zlatých
Získané zkušenosti1 000

Prastarý poklad

PopisUmírající nekromant vám řekne o pokladu, který byl kdysi ukryt v jisté sluji pod Horami Stínu. Avšak k tomuto pokladu se nedostanete bez zvláštního požehnání… nekromant vás pošle za Orilliem. Ten po vás ale bude nejdříve chtít léčivou vodu. Až mu ji přinesete, odkáže vás na klerika Andora. Klerik vám požehnání slíbí za láhev cizokrajného alkoholu; donesete-li mu jej, požehná vás a vy máte od této chvíle hodinu na to, abyste prošli zakletou branou k pokladu. To mějte na paměti! Projdete-li později, brána vás zabije. Pokud to do hodiny nestihnete, budete muset celý quest opakovat. V jeskyni se budete muset utkat s verite golemem, ale nemusíte se nikterak bát, sluj je opravdu prostorná.
Až věc vyřídíte, běžte stařičkému nekromantovi oznámit, jak jste pochodili.
PoziceUmírající nekromant je v jeskyni poblíž Núrnu, ale musíte projít kolem dvou Efreetů a u samotného nekromanta je Spider King a Černá vdova; Orillius je v titání pevnůstce u Barad-dûr; léčivá voda pramení v Horách Stínu severozápadně od Haradu; klerik Andor přebývá v Minas Morgul; cizokrajný alkohol najdete v truhle u západní brány Osgiliathu; vstup do jeskyně naleznete jihozápadně od Núrnu.
Potřebné věciPrázdná lahev (na nabrání léčivé vody)
Získané věci50 000 zlatých nebo, pokud si ho necháte, cizokrajný alkohol (ale nebudete moci dokončit quest)
Získané zkušenosti150
100
500
500 nebo 0

Překupník Hruon

PopisPřekupník vám dá za úkol přinést 12 lebek kostlivců. Ty se naštěstí na rozdíl od úkolů Zmocněnce příliš neničí. Dalšími úkoly je pak přinést 10 ohonů Lítých vlků a 8 kusadel Terathan Avengerů.
PoziceHruona najdete v Minas Tirith.
Potřebné věci 
Získané věci400, 500 a 1 100 zlatých
Získané zkušenosti50, 60 a 90

Transport

Za pomoc s popisem děkuji Ashenu Shugarovi.
PopisVaše putování začíná v Minas Tirith u Farina, který vám dá práci (až od 7. levelu): doručit mu zbraně od řemeslníka Navina. Když si Navinem ním promluvíte, zjistíte, že zásilku pro vojáky nemá hotovou a navíc mu spousta surovin chybí, proto vás požádá o pomoc. Nejdřív vás pošle za kovářem Gorugem pro ingoty. Potom se musíte vydat za Mirem pro ratiště k halapartnám. Dá vám je výměnou za kaštanová polena. Když donesete ratiště Navinovi, má už všechny suroviny, které potřebuje, ale chybí mu uhlí. Musíte pro ně za horníkem Valdukem. Zadarmo ale ani kuře nehrabe, a tak Valdukovi budete muset donést soudek hůrecké medoviny, kterou vyrábí Jindra Ječmínek. Ten je ochoten vám sud dát za drobný poplatek a pytlík koření, které dává do medoviny. Toto koření získáte od čarodějnice Roxany (nštěstí už zadarmo, protože Ječmínek je má předplacené). Až tedy dostanete koření, vyměňte je s Ječmínkem za medovinu a tu zase s Valdukem za uhlí. S uhlím se vraťte k Navinovi, který vám konečně uková požadované zbraně a ty doručíte Farinovi.
PoziceFarina naleznete v Minas Tirithských kasárnách v sídle náměstka války. Navin bydlí na samotě východně od Osamělé hory. Kovář Gorug má svou živnost na půli cesty mezi Tharbadem a Hůrkou. Truhlář Miro pobývá ve Východní Marce. Valduk popíjí a kope v Osamělém dole nedaleko Fornostu. Jindra Ječmínek se prochází v Hůrecku. Čarodějnice Roxana živoří v Temném hvozdě.
Potřebné věci1) 150 ingotů od Goruga pro Navina
2) 100 kaštanových polen pro Mira (na ratiště)
5) prázdný keg, 1 000 gp a 3 sklenice lesního medu, který posbíráte ve Starém hvozdě u Rádovska, pro Jindru Ječmínka
Získané věci20 000 gp
Získané zkušenosti1 750 exp

Tutorial questy

PopisÚkolů je několik, většinu moho splnit všichni, některé jen řemeslníci
Rybář Broket první úkol (všichni): donést 10 kusů ryb každé barvy - nachytat je v tutoriálních svazových vodách
Rybář Broket druhý úkol (všichni): donést 100 kusů pečených rybích stejků - z ponechaných ryb, pečlivě zapsaných do sumáře úlovků nařezat syrové rybí stejky a pak je opéct
Lovec Odlier první úkol (všichni): donést 50 kusů kůží - nastříhané i nenestříhané kůže (nejlépe lovit býky, srnce a jeleny a, rozřínout nožem a vybrat kůže)
Lovec Odlier druhý úkol (všichni): donést 20 kusů pečených žebírek (nejlépe lovit býky, srnce a jeleny, rozříznot nožem a žebírka opéct na ohni)
Lesník Grarad první úkol (všichni): nasekat 30 spruce logů (nasekat v lese, stačí skill lumberjacking 0)
Lesník Grarad druhý úkol (všichni): nasekat 15 chestnut logů (nasekat v lese, potřeba skill lumberjacking 40)
Horník Beorgrad první úkol (všichni): nakopat 30 copper ore (nakopat v dole, stačí skill mining 0)
Horník Beorgrad druhý úkol (všichni): nakopat 15 iron ore (nakopat v dole, potřeba skill mining 40)
Horník Beorgrad třetí úkol (všichni): nakopat 10 křemičitého písku (nakopat v dole, potřeba skill mining 45)
Akolytka Mirana (všichni): donést 200 clean bandages (dají se koupit u healera na začátku u ress kříže nebo vyrobit z vlny/bavlny, vlna se dá získat z ovcí v dolu, bavlna roste na různých místech tutoriálu)
Necromancer (všichni): donést popel z Liche lorda (nutno zabít Liche lorda, a sebrat jeho popel, z jednoho LL se může vzít jen jedna várka popela)
Řemeslník Irmo první úkol (pouze kraft): donést 50 kusů copper wire (vlastnoručně vyrobených) - vyrobit z copper ore ingoty a poté copper wire
Řemeslník Irmo druhý úkol (pouze kraft): donést 1 spruce heavy crossbow (vlastnoručně vyrobenou) - dá se vyrobit z 30 spruce logů a 2 tětiv. tětivu se dá získat výměnou od Irma za 30 pečených rybích stejků (na výrobu stačí základní skill u krafta)
Řemeslník Irmo třetí úkol (pouze kraft): donést 2 spruce gnarled staff (vlastnoručně vyrobené) - na jednu spruce GN staff je třeba 30 spruce logů a 1 krystal, jenž se dá u Irma vyměnit za 50ks copper ingotů (na výrobu stačí základní skill u krafta)
Řemeslník Irmo čtvrtý úkol (pouze kraft): donést 10 kiltů (vlastnoručně vyrobených) - 1 kilt se dá vyrobit z 8ks látky a 3ks nití, látka se dá vyrobit z vlny/bavlny, nitě pouze z bavlny (na výrobu stačí základní skill u krafta)
Řemeslník Irmo pátý úkol (pouze kraft): donést 10 copper viking sword (vlastnoručně vyrobených) - na výrobu je třeba 19 copper ingotů (na výrobu je třeba skill 32 blacksmithing)
Řemeslník Irmo šestý úkol (pouze kraft): donést 5 iron closed helm (vlastnoručně vyrobených) na výrobu je třeba ?? iron ingotů (na výrobu je třeba skill blacksmithing 40 a tinkering ??)
PoziceRybář Broket je NPC s rybářským prutem, a rybářským lístkem nedaleko mostku v lese
Lovec Oldier je NPC vedle vody hned z kraje tutoriálu
Lesník Gararard je NPC v dílně
Horník Beorgrad je NPC v dílně
Akolytku Miranu najdete v lazaretu nedaleko dílny
Necromacer se pohybuje v lese v dungeonu za ettinama
Řemeslník Irmo je v dílně u výhně
Potřebné věciRybář Broket první úkol: 10ks hnědých, žlutých, zelených a fialových ryb
Rybář Broket druhý úkol: 100ks pečených rybích stejků
Lovec Odlier první úkol: 50ks kůží (nastříhaných nebo nenastříhaných)
Lovec Odlier druhý úkol: 20ks pečených žebírek
Lesník Grarad první úkol: 30 spruce logů
Lesník Grarad druhý úkol: 15 chestnut logů
Horník Beorgrad první úkol: 30 copper ore
Horník Beorgrad druhý úkol: 15 iron ore
Horník Beorgrad třetí úkol: 10 křemičitý písek
Akolytka Mirana: 200 clean bandages
Necromancer: Popel z Liche lorda
Řemeslník Irmo první úkol: 50ks copper wire (vlastnoručně vyrobených)
Řemeslník Irmo druhý úkol: 1ks spruce heavy crossbow (vlastnoručně vyrobenou)
Řemeslník Irmo třetí úkol: 2ks spruce gnarled staff (vlastnoručně vyrobené)
Řemeslník Irmo čtvrtý úkol: 10sk kiltů (vlastnoručně vyrobených)
Řemeslník Irmo pátý úkol: 10ks copper viking sword (vlastnoručně vyrobených)
Řemeslník Irmo šestý úkol: 5ks iron closed helm (vlastnoručně vyrobených)
Získané věciZde se dají získat věci pouze při zadání úkolů
Rybář Broket dá fishing pole (rybářský prut)
Lovec Odlier dá copper dagger a scissors (dýku a nůžky)
Lesník Grarad dá hatchet (sekerka na dříví)
Horník Beorgrad dá pickaxe (krumpáč)
Necromancer dá pouze sáček na sebrání popela
Získané zkušenostiRybář Broket první úkol: 50exp
Rybář Broket druhý úkol: 100exp
Lovec Odlier první úkol: 50exp
Lovec Odlier druhý úkol: 50exp
Lesník Grarad první úkol: 50exp
Lesník Grarad druhý úkol: 200 exp
Horník Beorgrad první úkol: 50exp
Horník Beorgrad druhý úkol: 200exp
Horník Beorgrad třetí úkol: 300exp
Akolytka Mirana: 50exp
Necromancer (všichni): 50exp
Řemeslník Irmo první úkol: 50exp
Řemeslník Irmo druhý úkol: 80exp
Řemeslník Irmo třetí úkol: 100exp
Řemeslník Irmo čtvrtý úkol: 100exp
Řemeslník Irmo pátý úkol: 250exp
Řemeslník Irmo šestý úkol: ??400exp

Velmistr quest

PopisÚkol na velmistra začíná u Elviry, jenž vás požádá o zvláštní květinu. Když jí květinu přinesete, tak vám za ní prozradí jméno Neznáměho muže. Květinu získate tak, že zabijete Fenixe v jeskyni u Neznameho muže. Poté můžete jít říct toto jméno Neznámému muži, jenž se po vyslovení promění v démona a zaútočí. Po jeho exterminaci projdete branou a stávate se velmistrem
PoziceElviru najdete na ??Ostrově zatemnělé mysli, dungeon s Neznámým mužem a zároven s Fenixem jenž drží květinu najdete na Slunečním ostrově (je třeba aktivovat portovací kámen)
Potřebné věciVzácná bylina
Získané věcistatus Velmistr
Získané zkušenosti

Zahradnice Ambra

Za pomoc s popisem děkuji Ashenu Shugarovi.
PopisZahradnice Ambra shání hnůj na svou zahrádku se zeleninou. Opatřila by si ho sama, ale má strach se od políčka vzdálit, aby jí někdo neukradl úrodu.
PozicePole zahradnice Ambry naleznete v Hobitíně.
Hnůj se nachází o pár kroků dál poblíž mlýna.
Potřebné věciHnůj
Získané věcicibule
Získané zkušenosti30

Zemědělec Bořek (pro Gondor)

PopisBořek je zemědělec, kterému se polámal pluh. Nejprve si s ním tedy promluvte a pak rozklikejte radlici pluhu na jeho poli. Dostanete ji to batohu. S radlicí běžte za kovářem. Ten vám zadá, abyste mu přinesli kladivo, které mu ukradli trollové - u nich stačí rozklikat bednu a kladivo je vaše. Vraťte se s ním za kovářem - získáte zkušenosti a spraví vám radlici. Radlici zaneste Bořkovi (opět rozklikat pluh) a je to.
PoziceBořek se prochází u svého pole poblíž Hobitína, kovář je poblíž Hůrky a kde má bednu s nářadím, to už vám poví on sám.
Potřebné věci 
Získané věciZ bedny asi 40 ks regů (ve třech až čtyřech náhodných druzích), asi 15 ks potravin (ve dvou náhodných druzích) a 500 zlatých; od Bořka 500 zlatých
Získané zkušenostiPodle levelu; přibližně však 200 (od kováře 150 a od Bořka 50)

Zemědělec Bořek (pro Mordor)

PopisBořek je zemědělec, kterému se polámal pluh. Nejprve si s ním tedy promluvte a pak rozklikejte radlici pluhu na jeho poli. Dostanete ji to batohu. S radlicí běžte za kovářem. Ten vám zadá, abyste mu přinesli kladivo, které mu ukradli trollové - u nich stačí rozklikat bednu a kladivo je vaše. Vraťte se s ním za kovářem - získáte zkušenosti a spraví vám radlici. Radlici zaneste Bořkovi (opět rozklikat pluh) a je to.
PoziceBořek se prochází u svého pole v Núrnu, kovář je ve Rhûnu a kde má bednu s nářadím, to už vám poví on sám.
Potřebné věci 
Získané věciZ bedny asi 45 ks regů (ve třech až čtyřech náhodných druzích), asi 15 ks potravin (ve dvou náhodných druzích) a 500 zlatých; od Bořka 500 zlatých
Získané zkušenostiPodle levelu; přibližně však od kováře 150 a od Bořka 50.

Zlatý losos

PopisNejdříve musíte jít za Rybářem. Dejte pozor, po cestě k němu jsou tři Rock Elementálové, kolem kterých musíte projít. Rybář vás pošle za Mirranou. Ta vám dá lektvar cure a úkol přinést léčivý lektvar od mastičkáře Elnassira (tady budete potřebovat níže uvedené věci). Po splnění úlohy se můžete vydat do ke kolovrátku - rozklikejte questovní runu a ona vás přemístí do malého dungeonu, kde jsou dva copper a jeden iron golem. Musíte je zabít. Až se vám to povede, otevře se cesta ke kolovrátku, z nějž dostanete Zlatou nit a +3 Tailoring; pak vás přemístí zpět do Osgiliathu. Vaše poslední cesta pak vede na začátek, za rybářem, kterému musíte tuto nit odevzdat. Pozor, nit není NB item, můžete o ni přijít!
PoziceRybář je poblíž jednoho z míst, kde stávala měsíční brána, Mirrana někde v Mrtvých močálech, Mastičkář Elnassir na jednom z ostrovů u Dol Amroth a teleport ke kolovrátku v Osgiliathu
Potřebné věci10 000 zlatých, 150 kostí, 80 stonků blínu a 20 pavučin
Získané věciLektvar cure; pokud si je necháte, léčivý lektvar nebo zlatá nit (ale znemožní vám to dokončit quest)
Získané zkušenosti3 000 (500 za přinesení lektvaru, 1500 u kolovrátku a 1000 na konci u rybáře)

Zmocněnec Gondoru

PopisMáte vždy za úkol zabít určitý počet určitých příšer. Po jednom úkolu následuje další, ale každý úkol má minimální level potřebný k jeho dostání:
1 lvl - 20 Velkých potkanů
3 lvl - 9 kostlivců sekerníků
6 lvl - 8 lichů
12 lvl - 10 infikovaných krys
15 lvl - 7 černých vdov
20 lvl - 7 titánů
25 lvl - 6 titán lordů
30 lvl - 10 poison phoenixů
40 lvl - 5 strážců ohně
PoziceZmocněnec Gondoru má kancelář v horním patře banky v Minas Tirith.
Potřebné věci 
Získané věci 
Získané zkušenostiVelcí potkani 150, Kostlivci Sekerníci 300, Lichové 600, Infikované krysy 1 000, Černé vdovy 1 200, Titáni 1 400, Titán Lordi 1800, Poison Phoenixové 2200

Zmocněnec Mordoru

Za pomoc s popisem děkuji Strixovi a Johance.
PopisMáte vždy za úkol zabít určitý počet určitých příšer. Po jednom úkolu následuje další, ale každý úkol má minimální level potřebný jeho dostání:
1 lvl - 20 Lítých vlků
3 lvl - 7 Trollů
6 lvl - 15 Giant Scorpionů
12 lvl - 10 Scorpion Kingů
15 lvl - 3 prsty Liche Kingů
20 lvl - 7 Cyclopů
25 lvl - 10 Poison Phoenixů
30 lvl - ? Cyclop Kingů
40 lvl - 5 Minotaurů
PoziceZmocněnec Mordoru má svoji rezidenci ve Rhûnu.
Potřebné věci 
Získané věci 
Získané zkušenostiLítí vlci 150, Trollové 300, Giant Scorpioni - 600, Scorpion Kingové - 1 000, Liche Kingové - 1 200, Cyclopové - 1 400, Poison Phoenixové - 1 800, Cyclop Kingové - 2 200